Logická olympiáda vyvrcholí velkým finále v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR

Praha, 15. listopadu 2010 

Již brzy bude znám celkový vítěz letošního ročníku Logické olympiády 2010, kterou uspořádala organizace Mensa ČR sdružující nadprůměrně inteligentní lidi. O krále logického myšlení se utká 200 finalistů z celé České republiky, kteří se postupně probojovali do celostátního kola. To proběhne v pondělí 22. listopadu v Praze.

Do letošního ročníku Logické olympiády se zaregistrovalo  přes patnáct tisíc soutěžících z celé republiky. "Ti nejprve v nominačním a následně v krajských kolech vypracovávali úkoly, v nichž řešili slovní přesmyčky, číselné řady a logické problémy, uspět tak mohly i děti a studenti, kteří v tradičních předmětech dosahují z různých důvodů  podprůměrných výsledků," uvedla Alena Novotná z organizačního týmu logické olympiády. V této soutěži totiž namísto školních znalostí rozhoduje schopnost logického myšlení, takže vhodně doplňuje běžnou školní výuku o aktivitu zaměřenou na rozvoj samostatného uvažování a tvořivého přístupu k řešení úloh.

Nejlepší řešitelé ze všech krajů  nyní zamíří do celorepublikového finále, které se uskuteční 22. listopadu 2010 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. "Zde děti a studenti zasednou do lavic poslanců a budou opět řešit logické úlohy a úkoly, které procvičí jejich paměť, postřeh i pohotovost rozhodování. Na vítěze v obou kategoriích čeká hlavní cena - notebook," dodala Novotná.

Projekt byl podpořen Nadací OKD.

 

Mensa ČR

Mensa je mezinárodní organizace založená roku 1946 v Oxfordu. Je to nevýdělečné apolitické sdružení nadprůměrně inteligentních lidí bez rozdílu rasy a vyznání. Mensa České republiky byla založena v roce 1989 a od té doby se věnuje mnoha aktivitám pro své členy i širokou veřejnost. Mezi nejdůležitější patří dlouhodobá spolupráce se školami v oblasti práce s nadanými dětmi.

 

Kontakt:

Alena Novotná
PR & média
Mensa ČR
alenka@mensa.cz
tel. +420 608 119 150

Eva Stejskalová
PR
Mensa ČR
eva.stejskalova@mensa.cz
tel.: +420 602 458 217

 

www.logickaolympiada.cz 

www.mensa.cz