O vítězích Logické olympiády se rozhodne v pondělí 26. listopadu na Pražském hradě

Praha, 20. listopadu 2012

V Míčovně Pražského hradu se bude v pondělí 26. listopadu 2012 skloňovat logika ve všech možných pádech. Uskuteční se zde totiž finále už pátého ročníku Logické olympiády, soutěže, v níž nerozhodují nabyté znalosti, ale logické uvažování, kterou pořádá Mensa ČR.

Do prostor Míčovny usedne téměř dvě stě nejúspěšnějších řešitelů krajských kol této soutěže, která si mezi soutěžícími získala značnou oblibu. Počet soutěžících postupujících z krajských kol do finále byl vypočten poměrově z počtu účastníků nominačního kola, největší zastoupení ve finále bude mít Moravskoslezský kraj, ze kterého postoupilo celkem 28 soutěžících.  „Soutěže se letos zúčastnilo přes  32 tisíc žáků a studentů z 1660 škol z celé České republiky a i z několika zahraničních škol v USA, Austrálii, Německu nebo Belgii. Krajská kola se konala ve všech 14 krajích v pátek 2. listopadu 2012 a ty nejlepší řešitele přivítáme v pondělí 26. listopadu na Pražském hradě,“ řekla Zuzana Poláková, koordinátorka organizačního týmu Logické olympiády.

Do celostátního finále pak postoupili jen ti nejlepší z nejlepších. „Na všechny soutěžící čeká 11 soutěžních bloků z různorodých logických úloh – od písemného testu, přes promítané bloky, na které soutěžící odpovídají stiskem hlasovacího zařízení, řešení přesmyček až po interaktivní část obsahující skládání slov, obrazců, kostek a rovnic, kdy body získává nebo ztrácí jen nejrychleji přihlášený. Vítězové se mohou těšit na atraktivní ceny včetně tří kombinací tablet/notebook a všichni finalisté si odnesou drobné ceny,“ dodala Zuzana Poláková. 

Registrace finalistů začíná v 9 hodin, v 10 hodin přivítá účastníky patron soutěže Petr Tluchoř a pak soutěž odstartuje první blok logických úloh. Vyhlášení výsledků a slavnostní předání cen proběhne po 15. hodině.  Soutěž budou moderovat herec Jaroslav Dušek a předseda Mensy ČR Tomáš Blumenstein.

Logickou olympiádu pořádá Mensa ČR již několik let ve snaze doplnit spektrum aktivit pro děti a mládež o soutěž, která dává prostor k vyniknutí i žákům, kteří nemusí být úspěšní v tradičních školních předmětech.  „Logickou olympiádou se snažíme podchytit chytré děti a podnítit v nich touhu samostatně myslet, řešit neznámá zadání a nadále se na logické myšlení zaměřovat. Jsme také rádi, že se nám každým rokem daří odhalovat skryté talenty, které by se vlivem problematičtějšího rodinného zázemí nebo nezájmu školy jinak neprojevily,“ uvedl Tomáš Blumenstein.

Generálními partnery Logické olympiády 2012 jsou Nadace THE KELLNER FAMILY FOUNDATION a OPEN GATE - gymnázium a základní škola. Logická olympiáda 2012 je realizovaná také s podporou Nadace OKD.

Kontakt:

Tomáš Blumenstein
předseda Mensy ČR
tel. 603 726 030
e-mail: tblumen@mensa.cz

www.logickaolympiada.cz
www.mensa.cz